Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Siekiama kovoti su piratavimu

User Rating:  / 0
PoorBest 

Teisingumo ministerija parengė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriose siūloma numatyti baudžiamąją atsakomybę už piratavimą ir riaušių kurstymą.

Seimas yra ratifikavęs Jungtinių Tautų jūrų teisės konvenciją, kurioje pateikiamas piratavimo apibrėžimas, tačiau ne visi požymiai yra kriminalizuoti Lietuvos BK ir atitinka atskiras nusikalstamų veikų sudėtis. Dėl tos priežasties Konvencija nėra iki galo tinkamai įgyvendinta ir Lietuva ne visais atvejais atviroje jūroje ar teritorijose už valstybės jurisdikcijos ribų galėtų sulaikyti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn piratavimu įtariamus asmenis.

Siekiant suderinti nuostatas, siūloma, kad už piratavimą, jei tai sukėlė labai sunkius padarinius, gali būti skirta ir pati griežčiausia bausmė – įkalimas iki gyvos galvos.

Projekte taip pat siūloma numatyti baudžiamąją atsakomybę už riaušių kurstymą. Šiuo metu baudžiamoji atsakomybė gresia tik tam, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, tačiau nėra numatyta bausti už kurstymą tokius veiksmus atlikti. Už šį nusikaltimą siūloma bausti bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Parengtas BK pataisų projektas yra teikiamas visuomenei susipažinti bei pareikšti pastabas, o įvertinus jas, projektas vėliau bus teikiamas svarstyti Vyriausybei. Išsamiau su juo galima susipažinti internete.

Reklama: Kaip pakeisti kelionės lėktuvu laiką

Jūs esate čia: Home Teisė Siekiama kovoti su piratavimu